Szakmai gyakorlat Sepsiszentgyörgyön 2024.03.24-04.06.

SZAKMAI GYAKORLAT SEPSISZENTGYÖRGYÖN

ERDÉSZTECHNIKUS  ÉS RENDÉSZETI TECHNIKUS TANULÓK VETTEK RÉSZT A KÜLFÖLDI GYAKORLATON.

Helyszín: Sepsiszentgyörgy, Románia
Időtartam: 2024.03.24-04.06.
Fogadó szervezet: VET Center Románia
Szakmai gyakorlat: erdésztechnikus: 7 fő Állami Erdészet, közszolgálati Technikus: 2 fő Kovászna Megyei Vöröskereszt, 2 fő Művészeti Népiskola

Beszámoló:

Az Erasmus+ mobilitás keretében az Északi ASzC Serényi Béla Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola 11 fős diákcsoportja Sepsiszentgyörgyre látogatott, ahol erdésztechnikus és a rendészeti technikus tanulói új környezetben végezhettek szakmai gyakorlatot.

Megérkezéskor varázslatos természetközeli szálláshely fogadta a diákokat, Sepsiszentgyörgy melletti Árkos kistelepülésen. A székely fogadtatás után, történelmi városnézés és a város nevezetességeinek megismerése után megkezdődtek a gyakorlati munkák.

A rendészeti technikus tanulók 2 fő Kovászna Megyei Vöröskeresztnél, 2 fő Művészeti Népiskolánál, az erdésztechnikus tanulók: 7 fő Állami Erdészetnél végezték tevékenységüket.

A gyakorlati helyszíneken és a szabadidős programok alkalmával is remekül érezték magukat a csoport tagjai. A tanulók minden nap élménybeszámolókkal szolgáltak az aznapi eseményekről, történésekről. A gyakorlatok szervezését óramű pontosságú tervezés és végrehajtás jellemezte, mind helyszín, feladat és időbeosztás tekintetében.

Az erdész technikus tanulók exkulív gyakorlata nagy területen, autentikus páratlan, gyönyörű környezetben zajlott, az Erdélyi bércek között. Visszajelzéseik alapján igen mélyreható élményekkel, látványosságokkal és tapasztalatokkal gazdagodtak, és Székelyföld kincsei igen jó táptalajt szolgáltattak ennek. Volt itt medveles, vadaskert, Szent Anna tói tőzegmohaláp, Székely vadász múzeum, hagyományos fakitermelés és még sorolhatnánk.

A rendészeti technikus tanulók 2 fő Kovászna Megyei Vöröskeresztnél, 2 fő Művészeti Népiskolánál töltötte a gyakorlat idejét, ami teljesen lefedte a számukra szükséges tudásanyagot, amit gyakorolniuk kell. Humanitáriusi munkát végeztek modern irodában, baráti környezetben a mentorokkal, akik mellett együtt mozogtak az aznap szolgálatot teljesítőkkel terepen is.

A tanulók továbbá a gyakorlat mellett egyéb, kulturális programokon is részt vettek, így feltérképezték az egész várost, eljutottak Brassó történelmi városrészébe, a Törcsvári kastélyba (a híres Drakula vár), továbbá a Nyerges-Tetői kopjafatemetőbe ahol megkoszorúzták Putnok város környéki települések felállított kopjafáit Sikerült eljutni élvonalbeli labdarúgó mérkőzésre a helyi, modern stadionban is ahol katarzis élményként zúgott a „Nélküled” a székely szurkolókkal együtt.

Hazatérve a diákok tapasztalataikkal, élményeikkel, pozitív benyomásaikkal iskolatársaikat tudják motiválni arra, hogy bátran jelentkezzenek hasonló lehetőségek alkalmával külföldi szakmai gyakorlatokra.

Résztvevők:

  • Bartók Zsombor
  • Juhász Áron
  • Szala László
  • Újvárosi Tamás
  • Kozma Réka
  • Szöghy Vivien
  • Pánti Kristóf
  • Moravcsik Imre
  • Kovács Kevin
  • Gulyás Ádám
  • Tar István

Kísérő személy:

  • Márton Zoltán