Szakképző iskola

A 2023/2024-es tanévre meghirdetett képzéseink

Szakképző iskolai képzések:

A szakképző iskolai képzés újdonsága, előnyei:

• 3 éves
  • Az első év ágazati ismereteket adó oktatás
  • 9. évfolyam után még a technikummal átjárható rendszer
  • Kezdettől ösztöndíj mindenkinek (16.000 Ft/hó – 59.000 Ft/hó)
  • Első sikeres szakmai vizsga után pályakezdési juttatás
  • 9. évfolyam után történik a szakmaválasztás
  • 10. és 11. évfolyam szakmai képzés duális keretek között zajlik
  • 12-13. évfolyamon, esti képzésben, érettségi vizsgát lehet tenni

Gazda: Szakma azonosító száma: 4 0811 17 04

A tanulmányi terület kódja: 1102

• 3 évfolyamos gazda szakképző iskolai képzés
  • A képzés nagy hangsúlyt fektet a gyakorlati oktatásra, mely az iskola tanműhelyében, valamint külső gyakorlati helyszínen történik
  • ECDL-vizsga
  • „T” kategóriás vezetői engedély elméleti és gyakorlati oktatása tanórai keretek között
  • Kezdettől ösztöndíj mindenkinek (16.000 Ft/hó – 59.000 Ft/hó)

A sikeres felvételi eljárás után a jelentkezőnek előzetes egészségügyi alkalmassági vizsgálaton kell részt vennie. A vizsgálatot üzemorvos végzi.

A sikeresen elvégzett 3 tanév után lehetőség van esti tagozaton +2 év alatt érettségi bizonyítvány szerzésére.

A felvételi kérelem elbírálása az általános iskolai eredmény és a meghirdetett tanulói létszám függvénye. Intézményünk sajátos nevelési igényű tanulókat is fogad, amennyiben a szakértői bizottság integrált oktatásukat javasolja.

Kertész: Szakma azonosító száma: 4 0812 17 05

Intézményi belső kód: 1103

• 3 évfolyamos kertész szakképző iskolai képzés
  • A képzés nagy hangsúlyt fektet a gyakorlati oktatásra, mely az iskola tankertjében történik