Északi ASzC Serényi Béla Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola, Erasmus + Szakmai látogatás „Ízelítő a spanyol ízekből és földekből” 2024.01.14-20.

2024-08-27 14:55

Északi ASzC Serényi Béla Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola

Erasmus + Szakmai látogatás „Ízelítő a spanyol ízekből és földekből”

Célország: Spanyolország, Mallorca

Időpont: 2024. január 14-től 2024. január 20-ig

A mallorcai szakmai látogatás célja elsősorban a spanyol mezőgazdasági, ökológiai és kulturális tevékenységek megismerése, valamint a szakmai oktatási rendszer tanulmányozása volt. A szervezést a Internship Mallorca Works SL-nek köszönhetjük. A tapasztalt kapcsolattartóknak és a kiváló szakmai háttérnek köszönhetően tartalmasan tölthettük el az időt.

A látogatás során több nevezetességet is felfedezhettünk, köztük a Natura Parkot, ahol a helyi állat- és növényvilággal ismerkedtünk meg. A park munkatársai bemutatták a különböző ökológiai gazdálkodási módszereket, valamint betekintést nyerhettünk az állatok gondozásába és etetésébe is. Emellett külön figyelmet szenteltek a diákcsoportok számára kialakított oktatási lehetőségeknek, melyek során a fiatalok részt vehetnek az állatgondozói gyakorlatban.

A látogatás része volt a Castillo de Bellver kör alakú kastély megtekintése is, ahonnan gyönyörű panoráma tárult elénk Palma városára és a tengerpartra. A kastély múzeumi részlegében a településtörténettel kapcsolatos kiállításokat és klasszikus szobrokat is láthattunk.

Szakmai nyelvi ismereteinket az ELE USAL MALLORCA nyelviskolában bővíthettük, ahol interaktív angol órákon vettünk részt. Az órákon lehetőségünk nyílt szókincsfejlesztésre, valamint különböző játékos feladatokon keresztül gyakorolhattuk a nyelvet.

Különleges élmény volt ellátogatni a Son Puigdorfila birtokra is, ahol Miquel Ramis egyetemi tanár, kőfaragó mester mutatta be az újrahasznosítás és az ökológiai gazdálkodás rejtelmeit. A birtokon szerzett tapasztalatok jól szemléltették, hogyan lehet a természetes anyagokat új funkciókkal ellátni és a fenntarthatóságot előtérbe helyezni.

A piaclátogatás során megismerkedtünk a helyi élelmiszerekkel, tengeri herkentyűkkel és tradicionális spanyol ízekkel, ami lehetőséget nyújtott számunkra, hogy jobban megértsük a helyi gasztronómiát. Nap közben aztán megcsodáltuk még a Santa María de Mallorca katedrálist, amely lélegzetelállító látványa mellett a mallorcai egyház, valamint kultúra életébe is betekintést nyújtott.

A szakmai programokat követően szabadidőnket a sziget nevezetességeinek felfedezésével töltöttük. Ellátogattunk a festői Valldemossa faluba, amely Mallorca hegyvidéki ékszerdobozaként ismert. A falu híres kolostora mellett sétáltunk a szűk, romantikus utcákon, ahol magával ragadott minket a hely varázsa. Utunkat aztán Deiába folytattuk, amit Mallorca egyik legszebb falvának tartanak. Festői kilátása vonzza a turistákat, amelynek tájegysége része az Unesco Világörökségnek. Továbbá meglátogattuk Sóllert, amit a narancsfák városaként is emlegetnek. A főtéren körbesétáltuk a kikötőt, amely elvitt minket a város kilátó tornyához, ahonnan lenyűgöző panoráma tárult a szemünk elé.

Összefoglalva, rendkívül tartalmas és inspiráló hetet tölthettünk Mallorcán, melynek során számos új szakmai és kulturális élménnyel gazdagodtunk. Köszönjük a lehetőséget, és az itt szerzett tapasztalatokat igyekszünk majd saját munkánkba is beépíteni, ezzel gazdagítva tudásunkat és szakmai fejlődésünket.

A résztvevők:
 Márton Zoltán
 Mártonné Édes Szintia
 Héthy Zoltán
 Pintér László